Superfresh Börek Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Superfresh Börek Tarifi ve Malzemeleri

SuperFresh böbrek dondurulmuş hazır gıdalardandır. Marketlerde bulunan böreğin, ıspanaklı, patatesli ve peynirli seçenekleri mevcut. Dondurulmuş bir ürün olan hazır böreklerin ömrü saklama koşullarına göre değişiyor. Eğer hemen tüketilmek üzere bekletiliyorsa buzdolabında 24 saat bırakılabilir. Dolabın buzluğunda saklanacaksa bir hafta içinde tüketilmelidir. -18 derece derin dondurucuda ise raf ömrünü geçmemişse 1 yıl saklanabilir. Özellikle çalışan bayanların gerektiğinde hemen çıkarıp pişirebilecekleri superfresh hazır gıda ürünlerinin, tepsi böreği, paçanga böreği, puf böreği, ikramlık dilimli ve sığara böreği olarak birçok çeşidi var.

Superfresh böreği nasıl pişirilir?

Yufka, maydanoz, lor peyniri ve normal beyaz peynirden oluşan hazır sigara börekleri; çözülmesi beklenmeden kızgın yağda sararana kadar kızartılır. Üreticinin tavsiyesi is 180 derecelik bir fritözde kızartılmasıdır. Kızaran börekler bir kevgir yardımıyla alınır yağları süzülünce servis tabağına konulur.

İçeriğinde; Un, tuz, su, bitkisel yağ, soğan, ıspanak (Kavrulmuş) kaşar peyniri, pastırma olan paçanga böreği de aynı sigara böreği gibi, çözülmeden kızgın yağın içerisinde yaklaşık 4 dk. Kızartılarak hazırlanır. Puf böreği de aynı pratik şekilde hazırlanır.

Peynirli superfresh börek; yağlı bir fırın tepsisine çözülmeden dizilir. Önceden ısıtılmış 200 derece fırında 20 dk. Pişirilip servis edilir.

Hem peynirli hem de ıspanaklısı bulunan tepsi böreği de aynı şekilde fırında pişirilir. İstenilen şekilde dilimlenip servis edilebilir.

Tüm börek çeşitlerinin üzerinde içindekiler, nasıl pişirileceği ve pişirilme süreleri yazmaktadır.

Superfresh böreğinin fiyatı

Marketlere, kampanyalara ve online satış noktalarına göre fiyatta ufak oynamalar olsa da superfresh markalı böreklerin fiyatları çeşitlerine göre değişiyor.
  • 800 gr peynirli ve ıspanaklı tepsi böreği 7.95 TL.
  • İkramlık mini ıspanaklı börek 500 gr 5.75 TL.
  • 20 adetten oluşan 400 gramlık sigara böreği 7. 60 TL.
  • 350 gr 8'li superfresh paçanga böreği 7.49 TL.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Unlu Börek Tarifi ve Malzemeleri

Unlu Börek Tarifi ve Malzemeleri

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Hazır Baklava Yufkasından Börek

Hazır Baklava Yufkasından Börek

Patatesli Börek İçi Tarifi ve Malzemeleri

Patatesli Börek İçi Tarifi ve Malzemeleri

Dilim Börek Tarifi ve Malzemeleri

Dilim Börek Tarifi ve Malzemeleri

Yufkalı Tepsi Böreği Tarifi ve Malzemeleri

Yufkalı Tepsi Böreği Tarifi ve Malzemeleri

Kolay Börek Hamuru Tarifi ve Malzemeleri

Kolay Börek Hamuru Tarifi ve Malzemeleri